Folwark Deweloper zaprasza na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w 99. rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa

Zarząd Folwark Deweloper sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ufundowanej w 99 rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa, która przypada 14 kwietnia 2016 roku.
Tablica zlokalizowana jest na frontonie nowego budynku mieszkalnego zbudowanego przez Grupę Folwark przy ul. Pestalozziego 16 w Bydgoszczy w sąsiedztwie Skweru Zamenhofa. Budynek mieszczący 57 nowych mieszkań nazwany został na cześć Ludwika Zamenhofa Domem Esperanto dla podkreślenia ponad stuletniego związku mieszkańców Bydgoszczy z teorią i praktyką międzynarodowego języka esperanto.

Uroczystość odsłonięcia tablicy odbędzie się 14 kwietnia 2016 roku o godz. 14:00 z udziałem władz miasta, miejscowej prasy, przedstawicieli władz Związku Esperantystów, właścicieli mieszkań Domu Esperanto, mieszkańców osiedla Bartodzieje i sympatyków Grupy Folwark. Uroczystość zakończy zwiedzanie nowego budynku i prezentacja dorobku Grupy Folwark, która obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia pracy na rynku mieszkaniowym Bydgoszczy.

Zaproszenie na odsłonięcie tablicy pamiątkowej