Naszymi klientami są często mieszkańcy miast satelickich Bydgoszczy. To najczęściej rodzice początkujących studentów, młodzi lekarze, informatycy – zaczynający tu studia lub pracę.

Cieszyło nas to, odgrywaliśmy rolę centrum w służbie dla mniejszych sąsiadów…

Nagle role się odwróciły, kiedy duży poznański bank, w obliczu pandemii, ograniczył limity udzielanych kredytów i niestety padło na nas. Nasza rozpoczęta budowa Małego Amsterdamu na osiedlu Czyżówko zawisła na włosku.

I wtedy, z solidarną pomocą dla bydgoskiego Folwarku, z dnia na dzień przyszły małe Banki Spółdzielcze z Nakła, Torunia, Janikowa, Inowrocławia, Szubina i Pobiedzisk. Pod koniec czerwca zadeklarowały wyłożenie wspólnie 2/3 potrzebnej Folwarkowi kwoty i przekonały centralę w Poznaniu do dołożenia reszty. Oddział SGB w Pile przejął funkcję banku inicjującego. Powstało regionalne konsorcjum dla tego zadania. Od lipca wielotorowe kredytowanie naszej budowy idzie jak w szwajcarskim zegarku. Kryzys zażegnano.

Stolica regionu zyska 71 nowych mieszkań, budowlańcy utrzymają zlecenia, deweloper środki na dalsze inwestycje, a banki swoje marże.

Historia zatoczyła koło i wypełnił się cel naznaczony przez twórcę bankowości spółdzielczej w XIX wieku Karola Marcinkowskiego „Integrowanie wysiłków na zasadzie samopomocy o utrzymanie polskiego stanu posiadania”. Tyle że nie przeciwko zaborcy tylko przeciw koronawirusowi.

Prezes Folwark Deweloper dr Jacek Pustoła podpisuje siedem umów z Bankami Spółdzielczymi.
29.06.2020r. Piła. Prezes Folwark Deweloper dr Jacek Pustoła podpisuje siedem umów z Bankami Spółdzielczymi.

Nowa lokalizacja biura sprzedaży Folwark Deweloper

Nowa lokalizacja biura sprzedaży Folwark Deweloper

Po ponad 10 latach pracy w naszym obecnym biurze, postanowiliśmy zmienić lokalizację i unowocześnić nasze miejsce pracy🤗💼   Jesteśmy przekonani, że nowe miejsce będzie również dla Was wygodniejsze 😉 i już nie możemy się doczekać spotkania pod nowym adresem: 📍ul....

czytaj dalej
Folwark odmienia Bydgoszcz!

Folwark odmienia Bydgoszcz!

W dniu wczorajszym doszło do przekazania terenu pod budowę drogi do naszej inwestycji ILUZJON! Wspólnymi siłami wraz z firmą KKD z Szubina i przy wsparciu@zdmikp Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, zrealizujemy inwestycję drogową polegającą na...

czytaj dalej