Folwark Deweloper wpisuje nowa kartę w historii architektury miasta Bydgoszczy. Przy ul. Władysława Bełzy wijącej się malowniczo wzdłuż starego jaru od Brdy do wysokiego tarasu na Wyżynach kończy się budowa nowoczesnego budynku mieszkalnych dla ponad czterdziestu rodzin. Lekka kreska architekta „wyczarowała” budynki skąpane w bieli i czerni z wielkimi oknami i lekkimi balkonami. Budynek wielorodzinny o nieprzytłaczającej skali, schowany za drzewami , częściowo niknący na skarpie. Osiedle Karo wraz z sąsiednim budynkiem tworzą nowoczesną tkankę miasta  zastępując rozsypujące się przedwojenne kamieniczki z ich nieodłącznymi „szałerkami”, garażami i bałaganem na podwórkach.

Osiedle Karo, ul. Bełzy Bydgoszcz

Na zdjęciu wyżej przykłady trzech epok architektury miasta widziane z ulicy Bełzy – na pierwszym planie atrium nowego Osiedla Karo, w środku typowa niska zabudowa okresu międzywojennego z charakterystyczna elewacją z czerwonej cegły, nad wszystkim górują gigantyczne bloki na Wyżynach z okresu gierkowskiego lat siedemdziesiątych XX. wieku. Osiedle Karo  z nowymi mieszkaniami oferowanymi po niewygórowanych cenach podoba się Bydgoszczanom. Jeszcze nie  zakończone, a już w 75%  sprzedane.

Ruszamy z budową Osiedla Karo!

Ruszamy z budową Osiedla Karo!

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę budynku Osiedle Karo przy ul. Bełzy 21-23 w Bydgoszczy. W związku z powyższym prace budowlane zostały już rozpoczęte.Ponadto informujemy, że firmą wybraną do realizacji powyższego...

czytaj dalej