Warning: Undefined array key "file" in /home/wsedejehxs/domains/folwarkdeweloper.pl/public_html/wp-includes/media.php on line 1712

Deprecated: preg_match(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /home/wsedejehxs/domains/folwarkdeweloper.pl/public_html/wp-includes/media.php on line 1712

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z cyklem ciekawostek z życia Jeremiego Przybory, którego historia wiążę się Osiedlem Szybowników w Fordonie. Te interesujące newsy przybliżą kulisy pochodzenia nazwy budynku Dom Divertimento.

Dlaczego Jeremi Przybora został patronem ulicy w Fordonie?

Już niedługo, właściciele nowych mieszkań   domu Divertimento przy ul. Jeremiego Przybory 10 zaczną się do niego wprowadzać.

Niejeden zada sobie wówczas pytanie,  co właściwie łączy niesłychanie zasłużonego dla kultury polskiej satyryka, poetę, współautora (wraz z Jerzym Wasowskim) kultowego  Kabaretu Starszych Panów i kabaretu Divertimento z  typową „sypialnią w stylu soc”,  powstałą w latach siedemdziesiątych XX wieku w podbydgoskim Fordonie?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie warto wspiąć się na ostatnią kondygnację (lub dach) naszego budynku i zwrócić się ku północnemu-zachodowi. Rozciąga się stąd widok na Górę Szybowników, Skarpę Fordońską i niebo zachęcające do lotu nad Górnym Tarasem Fordonu.

Już niedługo kolejna doza informacji ….