Firmy budowlane z całej Polski rozpoczęły budowę Małego Amsterdamu w Czyżkówku

Pod koniec lutego wszelkie sprawy formalne budowy mini osiedla ze 71. nowymi mieszkaniami przy zbiegu ulic Karolewskiej i Siedleckiej zostały uregulowane. Folwark rozpoczął swój  12 budynek wielorodzinny w Bydgoszczy. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Lines Bartosza Kamińskiego z Bydgoszczy.
Firma P.W. Trans-Adam s.c. Adam Urbański , Magdalena Urbańska z Osielska, dzięki sprawności i bogatemu usprzętowieniu,  wywiozła ponad 12 tys. m³ ziemi  i wykop   jest już prawie gotowy.Krawędzie wykopu, grożące obsunięciem, zostały zabezpieczone berlinką przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „ Żyrardów” sp. z o.o. sp. K. z Żyrardowa.
Generalny Wykonawca, doświadczona firma Ridex sp. z o.o. z Mroczy  poprzez swojego podwykonawcę Madej-Bud z Łodzi  wykonuje elementy żelbetowe, niezbędne murów oporowe, płytę fundamentową pod żuraw itp. Warstwa iłu jest na bieżąco przykrywana dywanikiem z betonu, żeby nie straciła przez zawilgocenie dobrych parametrów nośności.
Całość koordynuje mgr inż. Piotr Karolczak,  dla którego jest to już czwarta budowa Folwarku w roli  kierownika budowy. Nadzorem zajmuje się inż. Zdzisław Sas , który z kolei na dziesiątej budowie Folwarku podjął się odpowiedzialności za wszelkie sprawy techniczne i bezpieczeństwo jako inspektor nadzoru.
O ile pandemia nie wymusi ograniczenia działalności firm budowlanych nasza inwestycja powinna zakończyć się zgodnie z harmonogramem to znaczy w IV kwartale 2021 roku.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu on line i kontaktu telefonicznego.