Największym atutem inwestycji jest jej lokalizacja, która powinna dawać z jednej strony poczucie przestrzeni i harmonii z naturą, z drugiej pozwala na korzystanie z uroków i udogodnień związanych z wielkomiejską infrastrukturą. Dom zlokalizowany jest na granicy dwóch najbardziej prestiżowych dzielnic Bydgoszczy, Skrzetuska i Bartodziejów, w obrębie ulic Pestalozziego i Skweru Ludwika Zamenhoffa.

  • Przy jego projektowaniu architekci inspirowali się ideą nowoczesnej architektury wyrażoną przez nestora modernizmu, Le Corbusiera, jako "Słońce, Przestrzeń, Zieleń", czyli trzy elementy, które powinny wpływać na współczesną urbanistykę i architekturę, aby zapewnić funkcjonalność architektury dla każdego człowieka. - Dom i mieszkania mają łączyć cechy domu jednorodzinnego i wielorodzinnego, a zatem zapewniać ciszę i intymność. Wnętrza natomiast powinny być zaprojektowane "na miarę" potrzeb mieszkańców, a przestronne balkony dawać poczucie przestrzeni i słońca, a to wszystko w celu optymalnego kosztu zakupu i późniejszej eksploatacji.
  • Wśród zieleni, ale w centrum
  • Największym atutem inwestycji jest jej lokalizacja, która powinna dawać z jednej strony poczucie przestrzeni i harmonii z naturą, z drugiej pozwala na korzystanie z uroków i udogodnień związanych z wielkomiejską infrastrukturą. Dom zlokalizowany jest na granicy dwóch najbardziej prestiżowych dzielnic Bydgoszczy, Skrzetuska i Bartodziejów, w obrębie ulic Pestalozziego i Skweru Ludwika Zamenhoffa. Położony, z jednej strony w ścisłym centrum z doskonałą komunikacją autobusową i tramwajową, z drugiej strony w otoczeniu niskiej willowej zabudowy przeplatanej ekstensywną, w większości nowoczesną i elegancką zabudową wielorodzinną. Nieruchomość graniczy ze skwerem Zamenhoffa, na którym znajduje się plac zabaw, oraz bulwarami znajdującymi się nad rzeką Brdą. Daje to niezmąconą, kojącą przestrzeń, wśród zieleni, zarówno wtedy, kiedy odpoczywamy na przestronnych balkonach budynku, jak i wtedy, kiedy udajemy się na spacer. Z drugiej strony inwestycja zlokalizowana jest tuż obok najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta, co umożliwia szybki dojazd do każdego punktu Bydgoszczy. Dodatkową zaletą jest na pewno bliskość punktów handlowych i usługowych. Mieszkania oddalone zaledwie kilka minut od centrum, na dobrze skomunikowanym osiedlu o bogatej infrastrukturze, okazały się hitem sprzedażowym.
  • Mieszkania budowane "na miarę"
  • Jak mawiał Le Corbusier - Dom ma być funkcjonalny. Jego piękno ma wynikać z tego, że jest szczery - nie udaje niczego, nie ubiera się w ciężkie suknie fasad pełnych zdobień. - Ta sama idea przyświeca naszej nowej inwestycji. Często zdarza się, że najbardziej efektownym projektom daleko do funkcjonalności. Dlatego mamy taki zwyczaj, że najpierw projektujemy mieszkania, dopiero później zamykamy je w bryłę. Jej estetyka powinna być podporządkowana potrzebom mieszkańców. Co więcej, przy projektowaniu mieszkań pracujemy z architektem wnętrz, który już od samego początku myśli o funkcji poszczególnych pomieszczeń i projektuje je tak, by były nie tylko efektowne, ale jak najlepiej spełniały swoją funkcję. Dzięki temu nawet na metrażu poniżej 30 m kw. jesteśmy w stanie zaproponować komfortowe mieszkanie z dwoma pokojami.
  • W nowej inwestycji Folwarku znajdzie się 57 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 29 do 72,67 m kw. podzielonych maksymalnie na 4 pokoje.
  • Budynek zaprojektowano jako sześciokondygnacyjny z dwoma klatkami schodowymi. Bardzo funkcjonalnie zaprojektowano część zlokalizowaną od strony ulicy Pestalozziego. Nie przewiduje się tu parteru. Na jego poziomie pod budynkiem ulokowane zostaną miejsca postojowe, za estetyczną żaluzją. Druga klatka natomiast posiada partery, które z kolei mają doskonale wkomponowane ogródki. Poczucie komfortu potęgować ma wysoka wartość estetyczna samego budynku, jak i rozwiązań dotyczących części wspólnych, tj. klatek schodowych, wind, garaży miejsc postojowych i terenów zewnętrznych. W projekcie zastosowano proste formy i detale, które będą długie lata cieszyć oko tak samych lokatorów, jak i wszystkich bydgoszczan, którym rozwój miasta nie jest obojętny.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.